Son dakika: Beşiktaş’a ‘Evet’ deyip Galatasaray’la anlaştı! Şenol Güneş’in sözleri Halil Dervişoğlu’nun kararını etkiledi

Son yıllarda ekseriyetle Fenerbahçe ile transfer rekabetine giren (Vedat Muriç, Abdülkerim Bardakçı, Nicolo Zaniolo gibi) Galatasaray, bu defa bir diğer ezeli rakip Beşiktaş ile Halil Dervişoğlu için yarıştı ve memnun sona ulaştı. Bonservisi Premier Lig kulübü Burnley’de olan ve geçtiğimiz dönemi Championship takımı Brentford’da kiralık olarak geçiren genç forvet, evvelki gün Beşiktaş ile Galatasaray ortasında gidip geldi ve en sonunda sarı kırmızılılarda karar kaldı. Yılın transfer çalımı şöyle gelişti:

HALİL, BEŞİKTAŞ’TAN BİRİNCİ ETAPTA YILLIK 1 MİLYON EURO GARANTİ PARA İSTEDİ

Halil Dervişoğlu’nu birinci isteyen kulüp Beşiktaş’tı. Yaklaşık 2 hafta hem futbolcu hem babası Muzaffer Dervişoğlu ve hem de Burnley yöneticileriyle görüştüler. İngiliz kulübü ile 2 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında muahede sağlanırken, Halil yıllık 1 milyon Euro istedi. Siyah beyazlılar ise, “800 bin Euro’nun şu anki TL karşılığı üzerinden 3 yıllık muahede yapalım” teklifinde bulundu. Lakin Halil, “Ben 2 yıl evvel Galatasaray’la 1 milyon Euro’nun TL karşılığı üzerinden mutabakat yaptım, dönem sonu çok kaybım oldu. Her dönemin sonunda önemli artırım isterim” dedi.

SİYAH BEYAZLILAR PAZARLIĞI BİTİREMEYİNCE GALATASARAY İDARESİ DEVREYE GİRDi

Pazarlıklar bir türlü olumlu sonuçlanamayınca devreye Galatasaray girdi.

Hem kanatta hem de santrforda oynayabilen bir futbolcu arayışına giren sarı kırmızılılar, Halil ile irtibat kurdu ve dönem başına 500 bin Euro teklif etti.

Bunu öğrenen siyah beyazlı yöneticiler bu sefer her dönem yeni kura nazaran 800 bin Euro karşılığı TL ödemeyi önerdi. Halil’in babası Muzaffer Dervişoğlu’nun gönlü ise taraftarı olduğu Galatasaray’da idi.

Baba Dervişoğlu, evvelki gün birkaç sefer Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’u telefonla aradı lakin ulaşamadı.

CEYHUN KAZANCI’YI ARAYIP, ‘UÇAK BİLETİ GÖNDERİN, İMZAYA GELECEĞİM’ DEDİ

Erden Timur’la bağlantı kurulamayınca Halil, Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Kazancı’yı telefonla arayıp, “Teklifinizi kabul ediyorum, uçak bileti gönderin, imza için gelececeğim” dedi. Bu görüşmeden bir saat sonra Timur, Muzaffer Dervişoğlu’na döndü; “Yıllık 500 bin Euro’luk teklifimiz geçerliliğini koruyor. Burnley’in istediği bonservis bedelini de ödemeye hazırız” dedi. Baba Dervişoğlu “Tamam” dedi ve Halil tekrar Galatasaraylı oldu. Mutabakat sağlanmasının akabinde Halil, kendisini arayan Beşiktaş yetkililerine karşılık vermekten kaçındı ve bir müddet sonra telefonunu büsbütün kapattı.

‘ACiL iŞiM VAR’ DEDi, KAPATTI VE KAYBOLDU

Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Çıkarı, evvelki akşam kendileriyle prensipte mutabakatına karşın, daha sonra Galatasaray’a transfer olmayı tercih eden Halil Dervişoğlu ile ilgili şunları söyledi: “Kendisiyle her bahiste anlaşmıştık. ‘Protokolü imzalatalım ve hangi forma numarasını istersin’ diye sormuşken ‘acil bir işim var’ diyerek telefonu kapattı. Geceden beri ulaşamıyorduk ki acil işinin Galatasaray ile kontrat imzalamak olduğunu öğrendik.”

ŞENOL GÜNEŞ’iN ‘SOĞUK BAKARIM’ KELAMI HALiL’iN TRANSFER KARARINDA Tesirli OLDU

Halil Dervişoğlu’nun Beşiktaş’a transfer olmaktan son anda vazgeçmesinde, babası Muzaffer Dervişoğlu’nun Galatasaray taraftarı olmasının yanı sıra, Şenol Güneş’in kelamlarının tesirli olduğu öğrenildi. Beşiktaş Teknik Yöneticisi, geçtiğimiz perşembe günü Almanya kampında gazetecilere yaptığı açıklamada, Halil’in kendilerini pazarlık kozu olarak kullandığını ima edip, “Halil, kulübüne Beşiktaş ismini kullanıp gerisinden pazarlık yaparsa yanlışsız olmaz. Beşiktaş talep etti onu oradan. İnancım sarsılırsa soğuk bakarım” tabirini kullanmıştı. Halil Dervişoğlu, A Ulusal Ekip formasıyla 15 maça çıkıp, 6 gol kaydetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir