Sinan Ateş soruşturmasında yeni gelişme: ‘Bir polis emekli edildi, cezaevi müdürü görevden alındı’

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgisi olduğu söylenen ve suikastın akabinde MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un konutunda yakalanan Tolgahan Demirbaş’ı gözaltına alan polislerden biri tayin edilmişti.

T24 muharriri Tolga Şardan’ın belgeden aktardığı bilgilere nazaran; Demirbaş’ın gözaltı sürecini gerçekleştiren bir öteki polisin de baskılar nedeniyle istifasını istediği ve emekli edildiğini açıkladı.

Ayrıca Sincan Kapalı Cezaevi’nde şüphelilerin kaldığı kısımdan sorumlu olan müdür de misyondan alındı. Kelam konusu bürokrat, Ankara’ya yakın kentlerden birine tayin edilirken, yerine öbür bir isim atandı. Misyondan alınan müdürün, şüphelilerin kaldığı kısımda sıkı kontrol ve denetim yaptırdığı söz ediliyor.

MHP’liler savcıdan rahatsız

Bu çerçevede, MHP’li birtakım üst seviye isimlerin zaman zaman Adalet Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulundukları belirtiliyor.

Özellikle sarsıntı felaketiyle bu tarafa kayan gündem içinde Adalet Bakanlığı yönetimiyle irtibat halinde olan MHP’li isimlerin soruşturmayı yürüten savcıdan rahatsızlıklarını lisana getirdikleri savı mevcut.

Bu ortada kulislere yansıyan öteki bir bilgiye nazaran; cinayet soruşturmasında gözlerin üzerine çevrildiği isimlerden birisi, soruşturma savcısına geçtiğimiz günlerde cep telefonu üzerinden bildiri gönderdi. İletiyle ilgili görüştüğüm bir kaynağım, sert bir üslup kullanıldığı argümanında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir