Prens Harry ‘En büyük hatam’ demişti! The Crown’ın yeni sezonunda o sahne de yer alacak

Netflix’in tanınan dizilerinden biri olan ve Kraliçe 2. Elizabeth ve Kraliyet Ailesi’ni mevzu alan The Crown’un yeni dönemi büyük bir merakla bekleniyor. Dizide bilhassa Lady Diana ile ilgili kısımlar büyük yankı uyandırmış ve Buckingham Sarayı’nda da rahatsızlığa neden olmuştu.

Daha evvel de sık sık basına yansıyan Prens Harry’nin Nazi kostümü skandalının dizinin yeni kısımlarında izleyiciye aktarılacağı tez edildi. Sussex Dükü de bu olayı geçtiğimiz günlerde “muhtemelen hayatımın en büyük kusurlarından biri” olarak nitelemişti.


Ocak 2005’te Sussex Dükü, bir arkadaşının temalı doğum günü partisine Nazi üniforması ve gamalı haç kolluğuyla katıldı. Prens Harry’nin bu seçimi yüzünden o periyotta Kraliyet de sert bir halde eleştirilmişti.

O sırada 20 yaşında olan Prens, daha sonra “Birini gücendirdiysem yahut utandırdıysam çok üzgünüm. Makûs bir kostüm seçimiydi ve özür dilerim” demişti.

Hatta Prens, bu özründen yıllar sonra yine bu sefer da Netflix’teki kendi belgesel dizisinde özür dileyerek, “Kostümü giymek, muhtemelen hayatımın en büyük yanlışlarından biri” dedi.

Ancak ocak ayında yayınlanan ‘Spare’ isimli otobiyografik kitabında Harry, bu seçimi için William ve o zamanki kız arkadaşı Kate Middleton’ı gayeye koydu. Prens Harry, kostümü giymesi için ikilinin kendisini cesaretlendirdiğini “Willy ve Kate’i aradım, ne düşündüklerini sordum. Nazi üniforması dediler” kelamlarıyla sav etti.

İşte bu skandal artık yine gündeme geldi. Nedeni ise bu skandal olayın tanınan dizi The Crown’ın altıncı döneminde işleneceği savı… The Crown’ın altıncı döneminde Prens Harry’i Luther Ford; Prens William’ı ise Ed McVey canlandıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir