Murat Sancak: İnşallah Fenerbahçe kupayı alır

Murat Sancak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dönem başında kamuoyuna gayelerinin birinci 5 olduğunu belirtmesine rağmen, kendi içlerinde maksatlarını birinci 2 sıra olarak belirlediklerini anlatarak, “Geldiğimiz noktada birinci 3 amacımız bitti artık. Beşiktaş hezimetinden sonra 4. sıraya demir attık. Başakşehir’le aramızdaki farka da bakınca 4. sırayı garantilemiş olduk. Kalan maçları da kaybetsek tekrar 4.’yüz. Artık Fenerbahçe’ye dua ediyoruz. Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası’nı alırsa güzeliyle Konferans Ligi’ne gideceğiz. Alamazsa da yapacak bir şey yok fakat inşallah alır diye dua ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

YILDIZ DEĞİL İHTİYAÇ

Önümüzdeki dönemin transfer planlamasını yaptıklarını ve çekirdek kadroyu koruduktan sonra 2-3 destekle yola devam etmek istediklerini lisana getiren Murat Sancak, kelamlarına şöyle devam etti:

“Eğer Avrupa’ya gidersek farklı bir planlama olacak, gidemezsek farklı bir transfer siyasetimiz olacak. Yıldız değil, muhtaçlık olan yerlere adam alacağız. Bize katkı sağlayacak isimleri alacağız. Marka ya da yıldız peşinde değiliz.”

Sezon sonunda mukavelesi sona erecek İtalyan teknik adam Vincenzo Montella’nın kulüpteki geleceği hakkında da konuşan Sancak, şunları söyledi:

“Montella ile geçtiğimiz günlerde oturup konuştuk ve dönemi bitirdikten sonra görüşmeyi kararlaştırdık. Kalmazsa yurt dışına gidecektir diye iddia ediyorum zira ailesini çok özlüyor. Kalmasını dilek ederiz. Kalırsa kalır, kalmazsa da dünyanın sonu değil.”

YAYIN GELİRLERİ DÜŞTÜ

Gerek Adana Demirspor’un gerekse de Türk futbolunun gelecek dönem her bakımdan daha yeterli bir noktaya gelmesi gerektiğinin de altını çizen Murat Sancak, “Takımlarımız, Türkiye Futbol Federasyonu, hakemler, seyirciler, kentler açısından inşallah daha âlâ durumda oluruz. Olmamız da lazım diğer dermanımız yok. 500 milyon dolarlık yayın gelirinden 115 milyon dolara düşmüş bir ligimiz var. İnşallah bunu artırarak devam ederiz. Lakin el birliğiyle, arzulayarak, kenetlenerek, doğruyu bularak, yanlışsız hareket ederek buraya ulaşabiliriz. Temennimiz bu.” açıklamasında bulundu.

Adana Demirspor taraftarına da değinen Sancak, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Taraftarımız harika, tek sözle mükemmel. Türkiye’de birinci 4 deniliyordu lakin artık birinci 5 denilecektir diye düşünüyorum. Seyirci açısından bakıldığında, yapılan hareketlerle, gelen gruplara gösterilen misafirperverlikle isminden kelam ettirecekler. Her geçen gün her bakımdan daha da düzgün olacağız inşallah.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir