Motosiklet hırsızından polise: Sizin yüzünüzden aileme hasret kaldım

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Oto Hırsızlık Ofis Amirliği takımları, son bir ayda Seyhan’da yaşanan motosiklet hırsızlıklarıyla ilgili çalışma başlattı. Olayların yaşandığı bölgelerde güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelinin 26 hata kaydı bulunan Hüseyin Ö. olduğunu belirledi. Takımlar, tespit edilen adrese baskın yaptı, lakin kuşkulu bulunamadı. Polis, daha sonra Hüseyin Ö.’nün Gülbahçesi Mahallesi’ndeki bir portakal bahçesinde görüldüğünü belirledi.

BARAKADA SAKLANIRKEN YAKALANDI

Bölgeyi ablukaya alan gruplar, şüpheliyi saklandığı barakada yakaladı. Hüseyin Ö.’nün iş arama mazereti ile ilçedeki konfeksiyon atölyelerine giderek, keşif yaptığı akabinde motosikletleri çaldığı belirlendi. Son bir ayda 300 TL pahasında toplam 11 motosikleti gidon kilitlerini kırarak çalan Hüseyin Ö.’nün hırsızlık yaptığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Gözaltına alınan Hüseyin Ö., polisteki tabirinde, “Yakalanma korkusu ile konutumda kalamıyordum. Sizin yüzünüzden 1 aydır aileme hasret kalmıştım” dedi. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Hüseyin Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir