Karşıyaka’da kongre günü

 Aylardır tartışmaların bitmediği kulüpte son yılların en çok iştirakçinin takip etmesinin öngörüldüğü kongrede kulübün mali ve idari durumu üyelere açıklanıp, 5.5 yıldır vazifede olan idarenin son 1 yıllık devri ibraya sunulacak. 9 Haziran 2022’deki son mali genel konseyde yeşil-kırmızılı kulübün toplam borcu 30 Nisan 2022 tarihi itibariyle 126 milyon 390 bin TL olarak açıklanmıştı.

Camia ve taraftarların kıymetli bir kısmının değişim talep ederek, idareden seçimli genel konsey kararı almasını istediği yeşil-kırmızılılarda mali kongrenin nasıl geçeceği merak konusu olurken, Lider Turgay Büyükkarcı idaresinin ibra edilmeme tehlikesiyle karşı karşıya olabileceği tez ediliyor. Mali kongrede seçimli harikulâde genel heyet kararı alınmasının oylanması için de kongre divanına imzalı önerge verilmesi bekleniyor. Kulüp tüzüğü gereği kongrelere katılan üyelerin 10’da 1’inden 1 fazlasının imzasıyla divana genel konsey gündemine eklenmesi için önerge verilebiliyor. Seçim önergesi oylamaya sunulup çoğunluk tarafından kabul edilirse kulüpte yine genel konsey süreci başlayacak.

BÜYÜKKARCI BELİRSİZ

Karşıyaka’da geçen cuma günü iş yerinde baygınlık geçirip tansiyon ve baş dönmesi şikayetleriyle hastanelik olan Lider Turgay Büyükkarcı’nın sıhhat durumu nedeniyle mali kongreye katılıp katılamayacağı bilinmeyen. Birebir gün taburcu edilerek sıhhat şikayetleri devam eden Büyükkarcı kongreye katılamazsa idare ismine sunumu Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Turhan Gürsel Urhan’ın yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir