İkinci el diye satılan yüzlerce eşya çalıntı çıktı

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü hırsızlık ve hırsızlıktan doğan mağduriyeti engellemek için ikinci el eşya alım satımı yapan iş yerlerini kıskaca aldı.

Konya Vilayet Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği takımlarının araştırmaları sonucunda ikinci el eşya alım ve satımının yapıldığı bir iş yerinde onlarca ikamet ve bağ meskenlerinden çalındığı anlaşılan yüzlerce çalıntı eşya tespit etti.

İş yerinde yapılan aramada polis grupları, oto yıkama makinesi, halı yıkama makinesi, televizyon, elektrikli süpürge, fotoğraf makinesi, oto teybi üzere çeşitli elektronik eşya, matkap, testere, çim biçme makinesi, beton kırma makinesi, taşlama makinesi üzere çeşitli inşaat ve tarım aletleri, kol saati, tespih üzere toplam 167 kesim eşya ele geçirdi.

Ekipler ayrıyeten arama esnasında ele geçirdiği 1 adet pompalı tüfek, 1 adet toplu tabanca, 1 adet havalı tabanca ve tabancaya ilişkin 1 adet şarjör ve 2 adet tüpe de el koydu. Bahisle ilgili daha evvelden de cürüm eşyası satın alma ve başka çeşitli hatalardan 13 farklı kabahat kaydı olan Ö.K. isimli kuşkulu gözaltına alındı. Takımlar ele geçirilen materyalleri daha evvelden şikayette bulunan sahiplerine teslim etmek için çalışmalara başladı.

TAKSİCİNİN CEP TELEFONUNU ÇALAN HIRSIZ DA YAKALANDI

Öte yandan, Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği grupları, ikinci el eşya alıp satanlara kontrollerini sürdürürken hırsızların da peşini bırakmadı. Ticari taksiye müşteri olarak binip taksiden indiği esnada taksicinin telefonunu çalan hırsızlık şüphelisi İ.B. de polis grupları tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İ.B.’nin 6 farklı hırsızlık olayından kabahat kaydı olduğu öğrenildi. Hırsızlık olayının şüphelisi İ.B. emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Kuşkulu çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir