AKP’li Kabaktepe: Partimizin siyaset anlayışında, siyasi rakipleri ile sandıkta rekabet etmenin dışında herhangi bir yöntemi yoktur

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verilmesine ait açıklama yaptı. Kabaktepe, “Aziz milletimiz şahittir ki AK Parti, hiçbir vakit siyaset dışı alanlardan güç devşirme peşinde olmamıştır. AK Parti’nin siyaset anlayışında, siyasi rakipleri ile sandıkta rekabet etmenin dışında rastgele bir formülü yoktur” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesince verilen mahkumiyet kararına ait toplumsal medya hesabından açıklama yapan Kabaktepe, şu tabirleri kullandı:

“Devam etmekte olan bir davayı, en son bir kararmış üzere duyurarak kendi iç çekişmelerinin hesaplaşma aracı yapanları ibretle izliyoruz. Aziz milletimiz şahittir ki AK Parti, hiçbir vakit siyaset dışı alanlardan güç devşirme peşinde olmamıştır.

“AK Parti, bu davanın taraftarı ya da müdahili değildir”

AK Parti’nin siyaset anlayışında, siyasi rakipleri ile sandıkta rekabet etmenin dışında rastgele bir metodu yoktur. Partimiz bugünlere mahkeme tutanaklarıyla değil, sandık sonuçları ile gelmiştir.

AK Parti, bu davanın taraftarı ya da müdahili değildir. Bizim yegâne gücümüz milletimizin iradesidir. Bu güç, sahne ardındaki masalardan ve pazarlıklardan değil, milletimizin büyük teveccühü ve dayanağından gelmektedir. 

Bizler geçmişte olduğu üzere artık de bu teveccühe mazhar olmaya çalışırken birilerinin mahkemenin mahkûmiyet kararını büyük bir sevinçle kutlamasının takdirini aziz milletimizin ferasetine bırakıyoruz.” 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir